Nová služba našim zákazníkům - Opravy a repasování kardanů:


Na voze je spousta náhradních dílů, které podléhají opotřebení. Některé mají dokonce plánovanou periodickou výměnu, jako například olejový filtr a olej, nebo rozvody motoru.

Vlivem času, běžným opotřebením nebo při větším zatížení se může stát, že i součástka, která běžně není na autech měněna a vydrží správně fungovat mnoho kilometrů, si vyžádá svou výměnu.

Kardan patří do skupiny dílů, které jsou finančně náročnější, když se pokazí a proto jsme zařadili do naší nabídky službu repase a opravy těchto součástek. Cena opravy nebo výměna za repasovaný díl je oproti pořízení nového kusu průměrně na 30-40% ceny nového dílu.

Námi nabízené služby se vyznačují vysokou kvalitou, využitím nejmodernějších technologických prostředků, zvláště vyvažování zařízením firmy CEMB, svařovacím poloautomatem a klasické obrábění.

Výhody:

- Rychlost opravy - běžná oprava nám trvá 5 pracovních dnů. V ostatních případech je termín opravy individuální.

- Kvalita - u opravovaných dílů používáme pouze kvalitní komponenty.

- Finanční náročnost – Cena - 30-40% z ceny nového dílu.

- Značkový servis – 15 let zkušeností!


S Kardanovým závěsem nebo chcete-li s kardanem, se setkáte například u vozidel s motorem vpředu, ale s pohonem zadních kol, nebo u vozidel s pohonem 4x4.

Kardan slouží k přenosu síly a točivého pohybu od motoru k diferenciálu a používá se tam kde osy hnacího a hnaného hřídele mohou být různoběžné, případně se vůči sobě pohybují v rozsahu daném možným úhlem vychýlení kloubu. Kardany naleznete jak v koncernových autech AUDI, Seat, VW a Škoda, tak například v BMW, Mercedesech a používají je i japonské značky Mitsubishi a Toyota.

Běžný kardan se skládá z příruby na jedné a druhé straně, hřídelí které jsou spojené tzv. kardanovými kříži. U některých typů delších kardanů se objevuje i ložisko, ve kterém se celý kardan otáčí. Mezi kardanem a ložiskem je gumový silentblok, který má za úkol odfiltrovat část vibrací.

Další součástí kardanu je hardy-spojka což je v podstatě také velký silentblok tvořící spoj mezi převodovkou a kardanem, který taktéž snižuje kmity a zabraňuje přenášení rázů, ve chvíli když řidič prudce přidá plyn.


Jak probíhá oprava kardanu s AUTOROZVODY s.r.o v praxi? Co je zapotřebí udělat?


1. V první řadě je potřeba poškozený kardan demontovat z vozu a zaslat/doručit osobně na adresu AUTOROZVODY s.r.o., Hradecká 873, 534 01 Holice.

2. Při osobním doručení si kardan převezmou naši pracovníci, vyplní s Vámi krátký protokol, sloužící jako předávací protokol a zároveň doklad pro Vás. K vyplnění je zde zapotřebí VIN vozidla, ze kterého je kardan demontován.

3. V případě, kdy se rozhodnete k nám Váš kardan doručit kurýrem, nebo poštou, vyplňte prosím formulář „Příjemka zboží do opravy – poslání“, který je ke stažení na našich webových stránkách.

4. Ještě týž den, odesíláme takto přijatý kardan, našemu servisnímu partnerovi, kde proběhne odborná diagnostika, identifikace poškozených částí a stanovení finančního rozpočtu opravy.

5. Cenovou kalkulaci s Vámi ihned po obdržení konzultujeme telefonicky, a na základě tohoto se rozhodnete, zda má být oprava realizována. V případě že o opravu na základě stanoveného rozpočtu, nebudete mít zájem, účtujeme v takovém případě pouze poplatek 499,- Kč. Tento poplatek zahrnuje náklady spojené s dopravou a provedením diagnostiky kardanu.

6. Po odsouhlasení ceny a časové náročnosti opravy, naši specialisté kardan rozloží, vyčistí a vadné díly vymění. Následně sestaví, otestují a vyváží. Po provedení opravy a vyvážení je kardan odeslán na naši centrálu. Naši pracovníci následně opravené díly odesílají na Vaši adresu, nebo Vás budou kontaktovat s informací, že jsou připraveny k vyzvednutí.


Kardanové hřídele, které umíme opravit a repasovat:


Nákladní a užitkové automobily tuzemských i zahraničních výrobců, zejména automobily Ford transit, Volkswagen, Iveco, Man, Volvo, Scania, Liaz, Avia, Mazda, Nissan, Mercedes.


Osobní automobily značek BMW, VW, Mercedes, Audi a další.

Nezapomínejte, že nestačí vyměnit nebo opravit díl, který je příčinou defektu, ale je také zapotřebí diagnostikovat přesnou příčinu, která defekt způsobila. A na základě toho vykonat i ostatní více práce , nutné k opětovnému správnému fungování celého systému.


Váš tým Autorozvody.czPoptávkový formulář

Po kliknutí na "Odeslat poptávku", bude zpráva zaslána na náš e-mail.
Budeme Vás poté kontaktovat.