Autokosmetika SONAX - Novinka v nabídce

Jaro se již hlásí v plné kráse a s ním startuje i nová motoristická sezóna.

Také jste po zimním provozu zjistili, že lak karoserie je zašlý, že na náraznících jsou šedé skvrny, že hliníkové disky Vašich čtyřkolých mazlíčků jsou poškrábané? Zároveň jste zjistili, že ani interiér se vám nezdá být tak čistý a provoněný, jak by měl být? 

Technicky náročnější údržbu, jako je po zimně například kontrola brzd a tlumičů pérování, geometrie přední nápravy, seřízení motoru a podobné pravděpodobně budete řešit s Vašim technikem v autoservisu.

Stále je ale ještě spousta úkonů, které můžete pro svůj vůz udělat na začátku motoristické sezony sami. Tím neméně důležitým je bezesporu nezbytná péče o exteriér a interiér Vašeho vozidla.

Veškeré tyto "neduhy" můžete sami pohodlně odstranit, za použití vhodné autokosmetiky z nabídky našeho e-shopu

Připravili jsme si pro Vás pár praktických tipů, jak můžete vlastní silou, snadno a rychle odstranit z laku karoserie a z interiéru různé nečistoty, které po zimním provozu "ulpěly" na Vašem voze.

Péče o exteriér Vašeho vozu

Po každé zimě je zapotřebí svůj automobil zbavit ulpělé špíny a také dodat laku karoserie kýžený lesk. Ručním ošetřením karoserie a laku Vašeho vozidla se bezesporu vyhnete nežádoucímu nadměrnému opotřebení laku, ke kterému dochází častým mytím vozidla v myčkách.

Navíc pocit, který při pohledu na Vaše nablýskané a čisté auto budete mít, Vám bude dokonalou odměnou.

Ideálním řešením je pro tyto účely použití šamponu s obsahem vosku SONAX. Tento Vám zajistí jednak perfektní omytí a ošetření karoserie, ale zároveň příměs vosku zabezpečí i dokonalý lesk. Pravidelné používání této autokosmetiky zaručí delší životnost autolaku. 

Pakliže i poté, co pečlivě Váš vůz umyjete zjistíte, že zima zanechala na povrchu karoserie vašeho vozu těžko odstranitelné nečistoty, s nimiž by si vosk nebo leštidlo jen stěží poradily, použijte na vyčistění, dle typu povrchu a povahy nečistot, kosmetiku ze sekcí čističů plastů, opravy laku, či odstraňovačů asfaltu. Následně ošetřete voskem (například SONAX EXTREME WAX 1 NanoPro). Při takovéto péči bude každý lak karoserie či plast vozidla v perfektní kondici! 

Není-li váš vůz silně znečištěný a potřebujete pouze autu dodat zářivý lesk, pak použijte pouze vosky či leštidla s voskem. Tyto prostředky naleznete v kategoriích vosky nebo leštěnky.

Aplikací vosku docílíte velmi rychlé vyleštění laku, a to i metalického, a zároveň tím zajistíte dlouhodobější ochranu a lesk. Použití vosků pravidelně má příznivý vliv na celkovou životnost laku vašeho vozu, dodá mu atraktivity a postará se i o navýšení hodnoty vozidla, v případě prodeje.

Na údržbu laku karoserie je vhodná také kombinace leštěnky a vosku. Tento druh autokosmetiky se postará nejen o čistění lehce zašlých laků a dodá dlouhodobou ochranu před vlivy počasí, ale zároveň je vyroben bez obsahu rozpouštědel. To znamená, že i při výrobě autokosmetiky je kladen důraz na ekologii a péči o ochranu životního prostředí.

Podepsala se zima také na plastové díly jako jsou nárazníky, spojlery, ochranné lišty a další? V takovém případě je nejvhodnější použít čističe plastů. Tato autokosmetika se postará o oživení černé barvy nárazníků, navrací plastovým dílům vzhled a zároveň působí jako dlouhodobá ochrana i před působením slunečních paprsků. 

Má-li Váš vůz četné chromové doplňky, což v případě luxusnějších vozů není neobvyklé, sáhněte po čističi chromu. Naleznete jej v sekci leštěnky na kov

SONAX Pasta na chrom s hliník zabraňuje korozi, navrací původní lesk, odstraňuje rychle a šetrně rez a konzervuje dlouhodobě ochranným filmem. Pasta obsahuje leštidlo pro chrom a kovové části, výsledkem aplikace tedy bude nablýskaný vzhled.

Kromě karoserie vozu a plastových dílů exteriéru si Vaši pozornost zaslouží zajisté i disky kol, které zejména v zimním období a v období předjaří trpí. 

Čisté a nablýskané disky kol (zejména u elektronů), jakož i pneumatiky, vyniknou a budou přitahovat pohled všech kolemjdoucích. 

V sekci čističe disků a pneu na našem e-shopu, naleznete řadu autokosmetiky SONAX, která se o zářivou čistotu kol Vašeho automobilu bezchybně postará.

Jako vždy, i v případě použití této autokosmetiky, se vždy řiďte pokyny v návodu na aplikaci určené výrobcem.

Co se týče péče o exteriér vozu, zbývá již pouze zaměřit se na čištění skel a zpětných zrcátek.

Tento účel splní SONAX kosmetika ze sekce čištění oken, skel, fólií. Čističe oken odstraní mastnotu a jiné nečistoty, taktéž i nikotinový povlak z oken, zrcátek. Neméně důležitým efektem takovéto péče bezesporu je zabránění mlžení oken – což má nemalý vliv na zvýšení bezpečnosti v provozu.

Čističe na okna mohou být parfémované, lze je zakoupit buď jako spreje, nebo v nádobách s rozprašovačem.

Péče o interiér vozu

Venkovní dokonalý vzhled Vašeho automobilu je již zajištěn. Nyní je na řadě zaměřit se na vnitřek Vašeho vozidla, který po zimní sezóně nemusí být zrovna v bezvadné kondici.

Uvnitř vozidla se musí cítit příjemně nejen řidič sám, ale i případní spolucestující. Čisté prostředí interiéru vozu bez zápachů, pozitivně ovlivňuje pohodlí cestování, zabraňuje únavě při delších cestách a eliminuje stres. Z toho důvodu je zapotřebí, věnovat se péči o interiér se stejným úsilím.

Interiér vozu je zapotřebí čistit systematicky, na začátku se tedy zaměřte na čištění čalounění a sedaček od všech nečistot.

Vhodné prostředky -  čističe čalounění, ošetřovače kůže naleznete na našem e-shopu ve stejně pojmenovaných kategoriích.

Většinou se jedná čistící pěny, které efektivně a šetrně odstraní nečistoty z látek, kůže, vinylu, koberců nebo potahů automobilu.  V případě luxusnějšího provedení interiéru Vašeho vozidla " v kůži" se nabízí jako vhodný přípravek k ošetření kožených částí interiéru a sedaček SONAX ProfiLine pěna na čištění kůže, eventuálně SONAX ošetření kůže - impregnace. Oba tyto přípravky z řady autokosmetiky SONAX, jsou vhodné k čištění nejen přírodních, ale také umělých kůží, které čistí a zároveň jim navrací přirozenou jemnost a lesk. Ošetřená kůže se po aplikaci přípravků stává odolnější proti otěru, vyblednutí způsobené slunečním zářením a zároveň slouží jako prevence proti dalšímu znečištění jako například ulpívání prachu.

V neposlední řadě, chceme-li, aby byl dojem čistoty interiéru dokonalý, je nutné dodat mu příjemnou vůni. Tento efekt zajistí dokonale kokpit spreje, vhodné k ošetření plastových dílů v interiéru. Navrací jim lesk, odpuzují prach a navíc příjemně provoní celý vůz. Vybírat můžete mezi vůněmi, jako jsou vanilka, citron, jablko, new car, sport fresh nebo energy.

Klimatizace v autě je ideální úrodná půda pro bakterie a plísně, které vyvolávají i alergické reakce. Podzimní mlhavé počasí, střídání venkovních teplot v zimně mohlo mít nepříjemný vliv na její kondici.

K jejich odstranění můžete použít čističe klimatizace SONAX. SONAX Čistič klimatizace dezinfikuje snadno a rychle větrací systémy a odpařovací zařízení. 

Velkou výhodou těchto přípravků je především jednoduchost jejich aplikace. Postupujte dle přiloženého návodu a během pár desítek minut bude Váš klimatizační systém zbaven nejen zápachu, ale především nebezpečných bakterií, které mohou celé posádce vozidla přivodit nepříjemné respirační či alergické reakce. I zde si můžete vybrat z parfemovaných produktů, a navíc provonět interiér například vůní zeleného jablka, nebo tropical sun.

 

Poptávkový formulář

Po kliknutí na "Odeslat poptávku", bude zpráva zaslána na náš e-mail.
Budeme Vás poté kontaktovat.